W naszym gabinecie stosujemy wiele technik i metod mających na celu przyspieszenie regeneracji tkanek, uśmierzenie bólu powrót pacjenta do pełnej sprawności. Jedną oferowanych metod jest fizykoterapia, polegająca na wykorzystaniu maszyn do wpływania na tkanki za pomocą kontrolowanych dawek ciepła, zimna, światła czy promieniowania. Aby przybliżyć pacjentom stosowane przez nas techniki, postanowiliśmy opisać najpopularniejsze rodzaje fizykoterapii.

Termoterapia

Polega na aplikowaniu wysokiej lub niskiej temperatury do danej części ciała. Wykonuje się to za pomocą ciekłego azotu lub dwutlenku węgla, okładów parafinowych lub lamp rozgrzewających. Przyśpiesza regenerację tkanek, w szczególności stawów, mięśni i ścięgien. Stosowana po urazach i operacjach. W naszym salonie stosujemy terapię Sollux z użyciem światła.

Elektroterapia

Polega na przepuszczeniu przez cześć ciała pacjenta prądu elektrycznego. Do skóry pacjenta przykładane są elektrody, pomiędzy którymi przepływa prąd elektryczny. Istnieje wiele rodzai elektroterapii, różniące się natężeniem, częstotliwością, rodzajem prądu, liczbą elektrod itd. Dostępne w naszym salonie leczenia bólu kręgosłupa w Łodzi są:  prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne, elektrostymulacja, prądy TENS, ultradźwięki, jonoforeza, galwanizacja, laser terapeutyczny.

Magnetoterapia

Polega na umieszczeniu leczonej części ciała w cewce magnetycznej i wystawienie jej na działanie pola magnetycznego. Natężenie pola, czas trwania zabiegu i liczba sesji dobierane są do potrzeb pacjenta. Zazwyczaj jest to ok. 10 zabiegów, trwających kilkanaście minut. Badania naukowe potwierdzają pozytywny wpływ odpowiednio dawkowanego pola magnetycznego na regenerację tkanek: od ran operacyjnych po złamania kości i usuwanie blizn. Wspomaga też krążenie, przyswajanie tlenu i leczenie osteoporozy